קורס שנתי בדיוק עבורך
לימוד מעמיק של הצ'י קונג לנשים

שפרי את בריאותך וקבלי תעודת "מדריכה אישית"

34 מפגשים | אחת לשבוע | שנת לימודים

niflaot_logo_transparency.png

כל מה שטוב לך

התנועה הטובה ביותר לטיפוח בריאותך 
בריאות גוף-נפש-רגש האישה
לשתף וללמד נשים נוספות
תוסיפי כלי טיפולי לארגז הכלים שלך 
חווית לימוד משנה חיים

רשמי את המייל שלך ותקבלי מידע על ימים פתוחים וסרטי תירגול של השיטה

או המשיכי לגלול למידע על הקורס

מהו הצ'י קונג הנשי?

 

צ'י קונג נשים זו סדרת תנועות רכה וזורמת, הנעשית מתוך מודעות ותשומת לב לתחושה הפנימית. התנועות מבוססות על עקרונות הרפואה הסינית העתיקה ומטרתן טיפוח בריאות האישה באופן שלם.

בתקופה המודרנית אנו הנשים משתתפות בעולם בכל תחומי הפעילות ויש לנו התפתחות והתקדמות מרשימה. אך עם זאת, נשים רבות מגיעות למשברים בנושא הבריאות האישית שלהן. ניתן לומר שכל אישה תחווה משבר בריאותי כלשהו בתקופה מסוימת בחייה. משברים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי במצב הנפשי, הגופני בבריאות האיברים הפנימיים, הנשיים והכלליים.

רוב הבעיות המתפתחות בגוף קשורות לעודף של מתחים ולחצים, לרגשות הנתקעים בפנים, לאורח חיים שיש בו ישיבה ממושכת. בנוסף לכך, אנו לא מיומנות ביכולת להקשיב פנימה, לזהות את צרכי הגוף והנפש, ולתת את המענה מתאים על פי הצורך. בלימוד ותירגול של צ'י קונג נשים אנו לומדות כיצד לתת לעצמנו את המענה הדרוש, בצעדים קטנים ויומיומיים, לגוף-נפש-רגש-רוח, וזאת על מנת לא להגיע למשברים הגדולים.

מטרת התירגול של צ'י קונג נשים היא לאפשר לכל אישה זמן שבו היא יכולה להתחבר פנימה, ולהזין את עצמה במה שנחוץ. הקשבה זו מאפשרת לאישה להיות מחוברת לצרכים העמוקים, ולתת את המענה הדרוש, בזמן המתאים, ללא צורך להגיע למשבר גדול שבו יידרש שינוי משמעותי באורח החיים.

התירגול תורם לגוף בריא, שחרור מתחים, איזון רגשי, הזרמת אנרגיית החיים לאיברים הפנימיים, ולאורך שנות חיי האישה, גם להתפתחות רוחנית. מבחינת גוף ויציבה, תנועות הצ'י קונג לנשים מאפשרות לך להבין לעומק את האופן הנכון שבו יש לנוע על מנת לטפל בגב, בעמוד השדרה ובחוליות הצוואריות. בנוסף, התנועות מניעות, תורמות ומרפאות לכל מפרקי הגוף כגון כתפיים, אגן ומיפרקי הירך, ברכיים וכפות הרגליים. לגוף שלנו יכולת טבעית לרפא כל בעיה וסימפטום, ובלבד שנאפשר לתנועת החיים לזרום בגוף ללא הפרעות.

בנוסף לטיפול בגוף הפיזי, התירגול מאפשר לנו להתבונן אל הצרכים העמוקים יותר המבקשים לקבל ביטוי. צרכים אלו קשורים בין השאר ליכולתי להיות מחוברת אל הטבע שלי, שהוא טבע נשי. בזמן התנועות אנו נחפש איכויות של רכות ונשיות, תוך כדי שאנו מאפשרות לגוף להתבטא באופן טבעי וספונטני. החוויות הנוצרות בזמן התנועה, מקרבות אותנו אל איכות נשית, אשר כמעט ואין לה אפשרות לבוא לידי ביטוי בחיי היומיום שלנו, כאשר אנו פועלות בעולם. ככל שאנו קרובות לעצמנו, כך אנו מגדילות את יכולתנו להרגיש טוב אמיתי המגיע מבפנים, לעומת חיפוש של הנאות הנובעות מחוץ לנו.

מניסיוני לאורך השנים, אני יכולה להבטיח לך, שתירגול הצ'י קונג הנשי באופן עקבי, יאפשר לך דרך נהדרת לטיפוח בריאותך ויאפשר לך חיי יום יום טובים יותר ועשירים יותר. 

 
 

כלים להדרכה

בסיום הקורס, לכל אחת יהיה את הידע שיאפשר לה ללמד נשים את תנועות הצ'י קונג לנשים. רמת ההדרכה שבה תבחרי היא אישית ותלויה ברקע שלך. יש נשים שיסתפקו בשיתוף בנות משפחה וחברות, ויש נשים שישלבו את הידע שרכשו בקליניקה שלהן או בקבוצות תנועה שהן מלמדות.

ככל שתצברי שנות תירגול בצ'י קונג נשים, כך תגדילי את הבנתך ואת יכולתך להעביר הלאה את הידע המופלא הזה. 

כלים לטיפול עצמי

התנועות שתלמדי יתנו לך מענה לטיפוח בריאותך האישית במעגלי החיים השונים ופתרונות לאתגרים בריאותיים:

בתחומים של חיזוק אנרגיה, עניינים נשיים גיניקולוגיים, הריונות ולידות, בריאות החזה, הקלה על סימפטומים וכאבים הקשורים לתקופות מחזוריות, לגיל המעבר וכד'.

בנוסף לכל אלו, תירגול הצ'י קונג משפר את תיפקוד המערכת החיסונית וכך מאפשר ריפוי של מגוון אתגרים בריאותיים.

 
אילה גרייצר - צ'י קונג נשים
נעים להכיר
אני אילה גרייצר
מורה בכירה לצ'י קונג ומומחית בצ'י קונג נשים
החזון שלי

החזון שלי הוא שהתנועות המופלאות של צ'י קונג נשים יהיו קיימות ונפוצות בעולם.

שלכל אישה תהיה אפשרות ללמוד כיצד לשפר את הבריאות הגופנית והנפשית שלה ואת איכות חייה, במו ידיה, על ידי תירגול התנועות הרכות של צ'י קונג נשים.

שכל אישה תוכל לחוות את תחושת ההרמוניה והיופי הפנימית אשר נוצרת בזמן תירגול צ'י קונג נשים.

מתוך חזון זה אני מלמדת את הצ'י קונג הנשי בסדנאות ובקורסים, על מנת לאפשר לנשים נוספות להכיר לעומק את התירגול, וכך יוכלו להמשיך ולשתפו במעגלים שסביבן. 

מקורות ההשכלה וההשראה שלי

אני עוסקת בתחום אומנויות התנועה הסיניות כבר כשלושים שנה.

הייתי המורה הראשונה מישראל שנסעה לחו"ל ללמוד את הצ'י קונג היחודי לנשים, ישירות מהמאסטרית הסינית הבכירה אשר פיתחה ושיכללה את השיטה.

אני מלמדת כבר כחמש עשרה שנה וצברתי ניסיון רב מתוך תירגול והוראה עם מאות ואלפי אנשים לאורך השנים.

בהכשרתי הפורמלית אני בעלת תארים אקדמיים, וכן אני מוסמכת להדרכת צ'י קונג וטאי צ'י ומטפלת בשיטת אילן לב.

ההכשרה האמיתית לטעמי נובעת ממקורות שהם הרבה יותר משמעותיים מאשר התעודות.

1

המורים הענקיים בתחומם מהם היתה לי ההזדמנות ללמוד:

מאסטר פונג הא, מורה לחיים המלמד טאי צ'י ואי צ'ואן, אשר העביר סדנאות בארץ לאורך שנים רבות, וגם שהיתי אצלו בקליפורניה בשנת לימודים. 

מאסטרית ליו יה פיי, אשר פיתחה את הצ'י קונג לנשים, והיא מנהלת את המרכז לחקר הצ'י קונג בסין.

אילן לב, מורה ענק בתחום של טיפול, תנועה וחקר התנועה, אשר ממשיך ומתפתח ללא הפסקה. מה שאני לומדת ממנו מעצים את ההבנה שלי בתנועה, ובכך מקדם את איכות התנועה והריפוי של הצ'י קונג ואת יכולתי להתאים את תירגול הצ'י קונג לעולם העכשווי בו אנו חיים ופועלים.

מאסטרים נוספים לצ'י קונג, מהבכירים ביותר בעולם, אשר היתה לי הזכות ללמוד מהם לאורך כל השנים בסדנאות שהם מלמדים בישראל. לילי כהן המורה הראשונה שלי לטאי צ'י, ומורים נוספים בתחומים שונים לאורך השנים.

2

התירגול היומיומי שהוא המרכיב החשוב ביותר להבנת התהליכים הפנימיים והשתנות הגוף והנפש מיום ליום ומשנה לשנה.

התירגול היומי הוא מה שמאפשר לי לחקור ולהבין את התנועות, תוך שיחרור מה שמיותר, התחדשות והתאמה למה שנכון לרגע הזה.

זוהי אמנות שלא ניתן לרכוש אותה בשום דרך אחרת, מלבד בניסיון חיים.

הזכות ללמד צ'י קונג כבר כחמש עשרה שנה, בתדירות של לפחות ארבע פעמים בשבוע, אשר מאפשרת לי לפגוש מאות נשים, ללמוד מהן ומהתובנות שלהן, להכיר מאות ואלפי מצבים והתנסויות של נשים בגילאים שונים ובמצבי חיים שונים.

בזכות התלמידות אני מורה, ובתירגול הקבוצתי האנרגיה תמיד יותר עוצמתית ומשמעותית.

3

הרצון לעזור לאנשים להרגיש טוב יותר, באמצעות תירגול וטיפולים אישיים, מלווה אותי כל העת, ומדרבן אותי להתקדם ולהשתפר.

- הלימוד הנובע מהחיים עצמם, מההשתנות שלי מגיל עשרים ועד חמישים, כולל תקופות של הריונות, לידות, אימהות לילדים קטנים, גיל המעבר, התרוקנות הקן וכו',
- התנסויות אישיות שלי ושל נשים סביבי, משפחה, חברות ועמיתות בתחומים דומים.

- הצורך שלי למצוא דרך להרגיש טוב יותר, בגוף ובנפש, והמענה שקיבלתי בזכות התנועה והתירגול.

- כל אלו הם מקורות ההשראה והלימוד שלי, מתוכם אני ממשיכה לצמוח, להתפתח ולהתחבר אל מי שאני ואל יכולתי לתת לעולם מתוך מה שלמדתי. 

4

 

האם הקורס מתאים לי?

הקורס מתאים לכל אישה, בכל גיל ובכל שלב בחיים, המתעניינת בבריאות גוף-נפש ורוצה להוסיף לחייה שיטת תנועה שתאפשר לה לטפח את בריאותה ואת איכות חייה. 


הקורס מתאים לכל מי שעובדת עם נשים בתחומים שונים של טיפול, ומעוניינת להגדיל את הבנתה בגוף אישה, ולהרחיב את ארגז הכלים שלה בעבודתה ולאפשר לתלמידות ולמטופלות להכיר את התנועות הנשיות. 


הקורס מתאים לכל מי שעוסקת בתנועה, כמורה או כאורח חיים, כולל לנשים שעוסקות בצ'י קונג ובטאי צ'י, אשר מעוניינות להעמיק את הידע בתנועה המיטיבה לגוף ולנפש האישה, לצורך התקדמות בתחומן, וכן על מנת לשלב את התנועות הנשיות בתירגול ובשיעורים.


הקורס מתאים לכל אישה שמרגישה שהנושא מדבר אליה ושיש לה צורך למצוא דרך לעזור לעצמה ולנשים נוספות סביבה, להרגיש טוב יותר בגוף-נפש.


הקורס מתאים לנשים המתמודדות עם אתגרי בריאות מסוגים שונים, ורוצות לרכוש כלי ודרך לטיפול עצמי ולריפוי. 


הקורס מתאים למי שמתעניינת ומתרגלת מדיטציה ומיינדפולנס, ורוצה לשלב פעילות גופנית-מדיטטיבית בתחום זה. 

הקורס מתאים לכל מי שמרגישה שהגיע הזמן לעשות שינוי ויש לה קריאה פנימית להכיר את התחום. 

1T9A4526.jpg
 

מבנה הקורס

שלבי ההתקדמות במשך השנה

שלב א': לימוד ותירגול של סדרת הבסיס – 12 תנועות המניעות את כל הגוף, והן הבסיס לתירגול ולבריאות יומיומית. סדרה זו יש לתרגל במשך כשלושה חודשים לפני התקדמות לתנועות העמוקות יותר.

שלב ב': לימוד ותירגול של השלב הראשון בסדרת התנועות העיקרית – הרמוניה כללית של גוף ונפש, פתיחת הזרימה במרידיאן העיבור, עיסויים עצמיים לאיברים הפנימיים, הנעת האגן ומרידיאן החגורה, עיסויים לחוליות המתניות בשלושה כיוונים.

שלב ג': לימוד ותירגול של השלב המתקדם בסדרת התנועות העיקרית – גלגולי אגן וטיפול בקרקעית האגן, תנועות מיוחדות לעמוד השדרה והקשות על נקודות דיקור מיוחדות.

לאורך הקורס יהיו משולבים שיעורי תיאוריה ברפואה הסינית, בהם נלמד עקרונות בסיסיים של הרפואה הסינית, ונעמיק בכל אחת מתנועות הסדרה באופן תיאורטי לצורך הבנת תהליך הריפוי הקיים בבסיס התנועה. 

מבנה המפגש השבועי

מפגשי פנים אל פנים נמשכים 3.5 שעות.

בשעה הראשונה – תירגול ולימוד של התנועות הנשיות. הלימוד יהיה הדרגתי על מנת שכל אחת תוכל להפנים את התנועות לצורך תירגול עצמאי בביתה בין השיעורים. הלימוד יכלול דגשים של אופן התנועה על מנת לשחרר מתחים, ולנוע מתוך חיבור אל האדמה וללא מאמץ.


בשעה השנייה – תירגול של מדיטציה בישיבה, עמידה והליכה. נתחיל מהבסיס של מדיטציה, ונתקדם ללימוד אי צ'ואן – מדיטציה בעמידה ובתנועה, המחברת אותנו אל המרכז, מחזקת את הגוף אנרגטית, ומאפשרת לנשים לשפר את שיווי המשקל הפיזי, הרגשי והמנטלי.  


בשעה השלישית ועד סיום המפגש – העמקה בתנועות מתוך תירגול ולימוד תיאורטי, וכן שיתופים של תחושות ותובנות העולות מהתירגול. במחצית השניה של הקורס נקדיש זמן לתירגול בזוגות לצורך הפנמה של התנועות שנלמדו והכנה להדרכה.  

 

מה אוכל לעשות עם התעודה שאקבל?

הדבר הכי חשוב שתקבלי בקורס הוא בריאות טובה יותר וזוהי מבחינתי התועלת המרכזית. בריאות טובה יותר תאפשר לכל אחת להיות מה שהיא באופן טוב יותר.

 

מי שמטפלת תגלה שהטיפולים שהיא נותנת הם טובים יותר, מי שמורה לתנועה תגלה שיש לה כלים נוספים ומשמעותיים לשיעורים שלה, ומי שנמצאת בשלבים של שינוי ומעבר בחיים, תגלה שהמעברים הם חלקים יותר ויש לה יכולת גבוהה יותר להתמודד עם השינויים לצורך התפתחות וריפוי.

ככל שתמשיכי בתירגול, כך תגלי את התנועות בגופך ואת השפעתן, ותוכלי לתת לעצמך מענה מתאים לעניינים שונים המתפתחים לאורך החיים, בגוף ובנפש. בנוסף, תוכלי לשתף בידע שרכשת נשים הנמצאות סביבך במעגלים שונים של היכרות. תוכלי לתרגל יחד עם חברות ובנות משפחה, ואם את עוסקת בטיפול בנשים, תוכלי להדגים להן תנועות וללמד אותן כיצד לטפל בעצמן. אם את מורה לתנועה, תוכלי לשלב תנועות של הצ'י קונג הנשי בשיעורייך.

מהן דרישות הקורס לצורך קבלת תעודה?

כל משתתפת נדרשת לעמוד בתנאים הבאים:

1. השתתפות במינימום של 80% מהשיעורים.

2. תירגול עצמי בבית בין השיעורים.

3. הגשת עבודת סיכום המתארת את התהליך האישי שעברת.

4. הדגמת התנועות שנלמדו מול עמיתה לתירגול.

תקבלי תעודת "מדריכה אישית בצ'י קונג נשים" מטעם "נפלאות - בית ספר לצ'י קונג נשי".

התעודה היא שלב פורמלי בלבד המציין את סיום הקורס. בשלב זה לכל אחת יהיה ידע מקיף על סדרת התנועות לנשים. אך ידע זה אינו מחליף את הצורך שלנו להמשיך ולתרגל את התנועות לאורך שנים על מנת להפנים אותן, ולהבין אותן בגופנו.

תעודה של מדריכה אישית מאפשרת לך להדריך נשים ולהכיר להן את התנועות הנשיות, ואת תגלי שזו המתנה הטובה ביותר שיכולת לתת לעצמך. תוכלי להדריך נשים באופן פרטי, וכן בקבוצה של 2-4 משתתפות. 

היכן מתקיים הקורס ומתי?

IMG_5830.jpeg
השיעורים בקורס מתקיימים בפארק ובזום
 
לימוד התנועות של הצ'י קונג לנשים נעשה בקבוצה בפארק, וכן בלימוד אישי מהבית. לכן הקורס משלב בין שני סוגי הלימוד, על מנת לאפשר לך לימוד מלא ומעמיק.

רוב שעות הלימוד (שישים אחוז) יהיו בקבוצה בפארק. שאר השעות יתקיימו בזום. ההחלטה על מיקום השיעור נעשית על פי מזג האוויר, ותמיד נעדיף להיות בפארק. עם זאת, היתרון בזום הוא התירגול האישי במקום שקט, החיסכון בנסיעה והאפשרות להקליט את השיעורים. 

השיעורים המוקלטים יאפשרו לך לחזור על החומר בנוחיות וכן יישארו זמינים עבורך ללא מיגבלה של זמן. ועדיין רוב הלימוד יתבצע בקבוצה בפארק פנים אל פנים. כך אנו זוכות בטוב משני העולמות.
הקורס בתל אביב (פארק הירקון)
הקורס יתקיים בפארק הירקון, מול שכונת בבלי.
זהו איזור יפהפה והתירגול בטבע ממלא אותנו ביופי ובשמחה.
בימים גשומים השיעור יתקיים בזום. 

מועדי הקורס
בפארק - ימי שלישי בשעות 10:30-14:00.
בזום - ימי שלישי בשעות 10:30-13:00.

* נא שימי לב, יום הלימודים בתל אביב יהיה יום שלישי, ולא יום שני כפי שהיה בשנים עברו. 

תאריכים - ספטמבר 2022 עד יוני 2023.
סה"כ 34 מפגשים לאורך השנה.
fca5178c-a044-4181-b76d-8a720f576ed5.jpg
IMG_7219.JPEG
הקורס בנווה שלום
(בין תל אביב לירושלים, מקום קסום ומלא השראה)


הישוב נווה שלום נמצא סמוך לצומת לטרון, במרחק נסיעה נוחה מירושלים, מודיעין, רחובות וכו'.

מועדי הקורס
בטבע בנווה שלום - ימי שני בשעות 9:30-13:00.
בזום - ימי שני בשעות 9:30-12:00.
* נא שימי לב, יום הלימודים בנווה שלום יהיה יום שני, ולא יום שלישי כפי שהיה בשנים עברו.  

תאריכים - ספטמבר 2022 עד יוני 2023.
סה"כ 34 מפגשים לאורך השנה.
נוה שלום 2.jpeg
IMG_6094.JPEG
IMG_5833.JPEG
IMG_6086.JPEG
נוה שלום.jpeg

רישום לקורס, עלויות ובונוסים מיוחדים

X

מייד עם הרשמתך לקורס, את מקבלת את הבונוסים הבאים:

קורס אינטרנטי ללימוד סדרת הבסיס של הצ'י קונג לנשים
שווי הבונוס 390 ש"ח 

מנוי חופשי לשנה שלמה של שיעורי צ'י קונג בזום
שווי הבונוס 2400 ש"ח

העלות שלך ברישום מוקדם לשנת לימודים מלאה הכוללת:
34 מפגשי לימוד עמוקים
את כל הקלטות שיעורי הזום
תעודת "מדריכה אישית בצ'י קונג נשים"

 
במקום 8930 ש"ח

רק 7320 ש"ח
או
12 תשלומים של 610 ש"ח בלבד כ"א

נא שימי לב

הרישום לקורס מותנה בראיון אישי
 
מספר המקומות בקורס מוגבל
 
מוזמנת להשתתף בשיעור פתוח על מנת לקבל תמונה מלאה
על תכני הקורס ותשובות לכל השאלות. 
 

רוצה לדעת יותר? 

רוצה להיות בטוחה שזה מתאים לך? 

רוצה להתרשם ממני ומהצ'י קונג לנשים באופן ישיר?

אני מזמינה אותך להצטרף לשיעור פתוח, 
להתנסות בצ'י קונג המיוחד לנשים,

לפגוש אותי ולקבל תשובות לכל השאלות. 

  זו הזדמנות עבורך להכיר את התנועות הנשיות, 

 לבחון האם את מרגישה רצון ותשוקה ללמוד את התחום לעומקו, 
 והאם את מעוניינת למצוא דרך לשפר את בריאותך ולהיטיב עם עצמך. ​
 

לקבלת מידע על יום פתוח, הזיני את המייל שלך ואשלח לך עדכונים. בנוסף תקבלי סרטוני תירגול חופשי להכרת השיטה

אילה גרייצר - צ'י קונג נשים

צרי קשר

אשמח לשמוע ממך ולענות על כל שאלה.

התקשרי אלי 050-726-1555

או שלחי לי הודעה

niflaot_logo_transparency.png