top of page
Marble

איך להתחיל ?

בעקבות פניות שאני מקבלת מנשים המעוניינות לדעת כיצד הצ'י קונג יכול לתמוך בטיפוח הבריאות ובטיפול באתגרי בריאות קיימים, ריכזתי בדף זה תשובות לשאלות הנפוצות וכן המלצות איך כדאי לך להתחיל. 

מה זה צ'י קונג?

בקצרה ממש - אלו תנועות שמטרתן טיפוח בריאות, באמצעות הזרמת אנרגיית החיים בגוף. התנועות התפתחו בסין במשך אלפי שנים והן משולבות ברפואה הסינית. התנועות נעשות בקלות וברכות.

האם יש תנועות מיוחדות לטיפול במה שאני סובלת ממנו?

על מנת לטפל באיזור מסויים בגוף, אנו נרצה שכל הגוף ישתלב בתנועה. שכן המצוקה רק מתבטאת באיזור מסויים, אך המקור יכול להיות אחר. למשל בעיות רבות באגן נובעות מישיבה ממושכת, ולכן הנעת הגוף באופן קבוע, בקלות ובהנאה, כבר עוזרת להרגשה טובה יותר ופחות כאבים. 

 

איך הצ'י קונג מטפל בנושאים נשיים?

יש אלפי סדרות של תנועות צ'י קונג, וחלק מהן מיועדות במיוחד לנשים. אני מתמחה בתנועות צ'י קונג נשיות אשר עוסקות במיוחד בהנעת אנרגיה באגן ובקרקעית האגן. הסדרה הנשית כוללת גם עיסויים, שחרור מתחים, טיפול בשדיים והנעת עמוד השדרה. התנועות טובות לנשים במעגלי החיים השונים ותומכות בגוף-נפש בתקופות של שינוי (כמו גיל המעבר לדוגמה).

האם התנועות מתאימות לכולן? גם למי שלא עוסקת בתנועה?

כן, התנועות מתאימות בכל גיל ובכל מצב. תמיד טוב להכיר את התנועות ולשלב אותן בחיי היום יום שלך. התנועות פשוטות ללמידה ובכך האפקטיביות שלהן כל כך משמעותית. תוכלי להרגיש טוב יותר כבר בתחילת תירגול. 

איפה למדת את הצ'י קונג?

אני עוסקת בתחום כבר שלושים שנה. לאורך השנים למדתי עם המורים הטובים בעולם, אך המורות הטובות ביותר שלי היו הנשים המגיעות לשיעורים ולסדנאות, ואיתן יחד אני ממשיכה לגלות את אמנות החיים. יש לי הסמכה כמורה לטאי צ'י ולצ'י קונג, וכמטפלת בשיטת אילן לב ובאקופרסורה. אני מתמחה בצ'י קונג הנשי מאז ילדתי את בני הרביעי לפני כשלוש עשרה שנים. 

איך את ממליצה לי להתחיל?

להלן תמצאי אפשרויות שונות להתנסות. לאחר שתתנסי תוכלי להירשם לתירגול המתאים לך. 

Pink Feathers

שיעור התנסות מוקלט

מוזמנת להתנסות בשיעור מוקלט שהועבר בזום.

השיעור מתחיל בסדרת בסיס מתוך הצ'י קונג לנשים, לאחריה מדיטציה קצרה, ומסתיים בסדרת צ'י קונג שנקראת "הגוף הזורם".

חשוב לתרגל רק בהתאם למה שמתאים לך ברגע הזה, לעשות הפסקות ולנוח, לשבת אם צריך, ובעיקר לא להתאמץ. כך תוכלי להרגיש את ההשפעה המיטיבה של שיחרור מתח מהגוף. 

נא הירשמי בקישור המצורף, ותקבלי מיידית לתיבת הדואר שלך את שיעור ההתנסות שהוקלט בזום וכן סרטונים קצרים נוספים שיאפשרו לך להתנסות בתנועות הצ'י קונג בזמן המתאים לך. 

נא מלאי את הפרטים שלך וחפשי בתיבת הדואר את ההודעות שיישלחו אלייך (חשוב לבדוק בתיבת "כל הדואר" או "מכירות" ואז להעביר לדואר נכנס). 

שיעורי הדגמה בבלוג

בבלוג באתר שלי אני מעדכנת באופן שוטף מידע מעניין הקשור בטיפוח בריאות הגוף והנפש, וכן שיעורי הדגמה שונים. אני ממליצה לך להיכנס לבלוג ולעיין במידע הקיים שם.

בפרט אני ממליצה לך על הפוסטים הבאים:

אני מקווה שמצאת את המידע בדף זה מועיל. אשמח לשמוע ממך בכל שאלה, בקשה ועניין. תוכלי לכתוב לי בתיבת צור קשר שבתחתית דף זה. 

בברכת בריאות שלמה והנאה מהתירגול,
כל טוב ולהתראות,
אילה גרייצר

bottom of page