תפישת העולם האופטימית של

"אילה גרייצר – צ'י קונג נשים"

תפישת העולם האופטימית של "אילה גרייצר – צ'י קונג נשים"
אילה גריצר - צ'י קונג נשים
אילה גריצר - צ'י קונג נשים

תפישת העולם האופטימית שלי נוצרה מתוך ניסיון של כשלושים שנות תירגול, עם אלפי שותפות ושותפים לדרך, ולימוד אצל המורים הטובים בעולם. התפישה שלי היא אופטימית מכיוון שראיתי בפועל, שכאשר משלבים את תנועות צ'י קונג נשים בחיי היום יום, יש שיפור מתמיד בבריאות ובאיכות החיים.

צ'י קונג נשים היא אמנות תנועה סינית עתיקה שמטרתה ריפוי הגוף והנפש, על פי עקרונות הרפואה הסינית המסורתית. בנוסף, אני משלבת עקרונות עכשווים של שפת התנועה של "אילן לב", לריפוי מכאבים ופציעות, לריענון כל תא בגוף ולחידוש בדפוסי התנועה.

תירגול צ'י קונג נשים נותן מענה רחב לצרכים של הגוף והנפש, לאורך עונות החיים השונות. זוהי דרך אופטימית מכמה סיבות:

  • שיפור מהרגע הראשון המתפתח לאורך השנים

  • תנועות רכות ופשוטות ללמידה האפשריות בכל גיל ומצב

  • תשומת לב לכאן ולעכשיו המביאה לשיחרור מתחים ולשמחה, מה שמיטיב עם המערכת החיסונית

  • רכישת כלים לבריאות אופטימלית ולזרימה עם השינויים בחיים

 

אנו חיים בעידן שבו רוב הזמן אנו במצב של "יושבנות", כך שגופנו, ובעקבותיו גם חשיבתנו, הופכים למקובעים והבריאות נפגעת. כשאנו בוחרים לשנות מצב זה, עלינו להפעיל יוזמה ואחריות אישית למציאת הדרך שתוכל להשתלב בחיי היום יום ולהוביל אותנו למצב האופטימלי, שבו אנו רוצים להיות, החל מרגע זה ולאורך כל חיינו. תירגול צ'י קונג נשים נותן מענה רחב לצרכים של הגוף והנפש, לאורך העונות השונות והמצבים השונים של החיים העומדים בפנינו.

שילוב תירגול קבוע של התנועה הטבעית והפשוטה של הצ'י קונג, מאפשר לזרום בטבעיות עם השינויים בחיים, ולשמור על הבריאות והשמחה של הגוף והנפש. טיפולים בשיטת "אילן לב" יתמכו בתהליכי ריפוי ושינוי, כפי שהם רשומים בגוף ובמוח. 

על פי תפישת העולם של "אילה גרייצר – צ'י קונג נשים" תנועה אופטימלית היא זו הנעשית ללא מאמץ, ברכות ובהרמוניה, בתשומת לב לכאן ולעכשיו, ותוך הקשבה לגוף. התנועה ללא מאמץ מושגת על ידי שחרור המתחים אל האדמה, והתחברות לתנועת החיים הקיימת מעצמה. בעקבות הטיפולים, גופו של המטופל מתארגן מחדש ומוצא פתרונות, שבעצם קיימים בו, ובכך פותרים את הכאבים מהשורש, ומשפרים יכולות תנועה שלא היו קיימות קודם לכן. עקרונות אלו מופנמים בגוף ומלווים אותנו בחיי היום יום. אנו רוכשים כלים להקשיב למתרחש בגופנו ויודעים לתת את המענה המתאים.

תנועה, חשיבה ותזונה הם הבסיס לשמירה על הבריאות ולטיפוח חיים מספקים והרמוניים. אופן התירגול אצל "אילה גרייצר – צ'י קונג נשים" מאפשר התחדשות בדפוסי התנועה ובדפוסי החשיבה, אך גם מחבר אותנו למקום טוב עם עצמנו. אנו לומדות שכל דבר הנכנס פנימה משפיע עלינו, ולכן כפי שנשים לב למחשבות טובות, נשים לב גם לתזונה. החיבור הטוב עם הגוף והנפש מאפשר לנו להזין את עצמנו במזון טוב יותר ומתאים יותר, ולדעת מהי התזונה הנכונה לנו בכל זמן.

בשעורי הצ'י קונג המיוחד לנשים אנו לומדות להניע את הגוף ללא מאמץ. זוהי חוויה בלתי מוכרת לגוף, שכן אנחנו רגילים לפעול במאמץ יתר ובלחץ. השקט שחווה הגוף ביחד עם הנשימה שנעשית עמוקה מעצמה מייצר תחושה של הקלה, חיוניות ושמחה. המטרה של תירגול היא לסיים עם עודף אנרגיה, כך שנוכל לצאת לפעולות היום-יום רעננות ומרוצות.

הדרך של "אילה גרייצר – צ'י קונג נשים" מאפשרת לנשים לרכוש את הכלים להקשיב למתרחש בגופן, ולתת את המענה המתאים. כך שהתירגול הוא מעין תרופה, או 'רפואה מונעת'. על פי התפיסה של הרפואה הסינית העתיקה, אדם המתרגל מדי יום באופן שמאפשר תשומת לב והקשבה לגוף ולנפש יכול למנוע היווצרות של מחלות, ולרפא כל כאב, בעיה או מחלה.

אודות צ'י קונג נשים

צ'י קונג הוא תירגול שמטרתו לרפא גוף ונפש, על פי עקרונות הרפואה הסינית העתיקה. המטרה של סדרת הצ'י קונג לנשים היא קידום בריאות האישה, תוך טיפול באיברים הנשיים ובעניינים הקשורים לבריאות נשים, בעונות השונות של חיי האישה.

אודות צ'י קונג: התורה על רגל אחת

צ'י קונג היא שיטה לריפוי עצמי טבעי ולהארכת תוחלת החיים. זוהי שיטה מקיפה הכוללת גוף, מחשבה ונפש, עם תירגול פיזי, רפואי ותזונתי, וזאת על מנת לשמר ולהנציח את הגוף והמחשבה (הנפש). אופן התירגול מטפח את איזון האדם עם הטבע.

אודות אילה גרייצר - מורה בכירה בצ'י קונג ומומחית בצ'י קונג נשים

אילה החלה את לימודיה בטאי צ'י ובצ'י קונג בצעירותה בשנת 1991, מתוך משיכה פנימית לתחום מודעות הגוף. לאחר כ-13 שנות לימוד עם המורים הטובים ביותר בארץ ובחו"ל, כולל שנת התמחות מיוחדת בברקלי, קליפורניה, עם מאסטר פונג הא, אילה הוסמכה להדרכת צ'י קונג וטאי צ'י והחלה ללמד.